All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

29 gru 2011

czas leci

Pożegnaliśmy rok 2011, który przyniósł wszystkim siatkarskim kibicom wiele pozytywnych emocji. Na początek chce życzyć wszystkim, aby ten który się rozpoczyna był tak samo obfity w sukcesy, nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale także prywatnej. Czas leci.. dopiero co bawiliśmy się na imprezie sylwestrowej witając 2011, teraz 2012. Ten rok był dla mnie osobiście rokiem bardzo udanym.
Ale od początku..
Nie zapomnę jak biegłam do domu po treningu, żeby tylko zdążyć na mecz Noliko Maaseik-Jastrzębski Węgiel, który miał decydować o wejściu do F4. Nie zapomnę też jak kierowca mpka z uśmiechem mi tylko pomachał i odjechał z przystanku zanim dobiegłam do autobusu. Ale jakoś zdążyłam na mecz! Już po dwóch pierwszych setach, załamana, miałam wyłączyć tv, żeby nie oglądać kompromitacji. Do tej pory nie wiem jak chłopaki to zrobili, że udało im się wygrać złotego seta na przewagi. W każdym bądź razie mieliśmy przdstawiciela Polski w Final Four w Bolzano. Tam już nie było tak pięknie, bo Jastrzębie zajęło ostatnie miejsce. Jednak był to historyczny sukces. Skończyła się PlusLiga. Oczywiście na najwyższym stopniu podium stanęła Skra Bełchatów. U pań królowała Muszynianka.
Rozpoczął się sezon reprezentacyjny. Nastąpiły zmiany szkoleniowców. Daniela Castellaniego zastąpił Andrea Anastasi. Niezmiernie się z tego faktu ucieszyłam. U pań, w dość nieoczekiwanym momencie, Jerzy Matlak ustąpił miejsca Alojzemu Świderkowi. Dziewczyny nieco zawiodły w tym roku, ale panowie wszystkie winy odkupili. Na początku pierwszy raz stajemy na najniższym stopniu podium Ligi Światowej. Wspomnienia z Gdańska z meczu o 'być albo nie być' są bezcenne.. Później przychodzi brąz na Mistrzostwach Europy, gdzie wygrywa Serbia, a następnie morderczy turniej Pucharu Świata, gdzie zajmujemy drugie miejsce i zdobywamy kwalifikację olimpijską. Warto wspomnieć o wieszaniu psów na reprezentacji narodowej przez media i "kibiców" oraz o odmowie gry w kadrze kilku zawodników. Jak widać poradziliśmy sobie bez niektórych świetnie!
Wracamy na ligowe parkiety. Nasza liga wyraźnie się wzmocniła. Pierwszy raz będzie wykorzystywany system challange. Doszło do wielu ciekawych transferów: Rouzier i Samica do Zaksy, Pujol do Farta, Łasko, Bartman i Kubiak do Jastrzębia, Ananiev, Yudin do Indykpolu, Łomacz do Trefla oraz wiele innych. Z tego roku też można zapamiętać tę aferę z przynależnością Michała Kubiaka do klubu ze śląska. Na całe szczęście zakończona została pomyślnie. Następuje kolejny historyczny sukces Jastrzębian, tym razem reprezentując Polskę, biorą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Tam ustępują tylko umiejętnościom Trentino. Trzeba wspomnieć, że Jastrzębie wymieniło cały skład i poradziło sobie nadzwyczaj dobrze. Z końcem roku zakończyła się pierwsza runda fazy zasadniczej. Póki co pierwsza czwórka wygląda następująco: Zaksa, Skra, Resovia, Jastrzębie. Czekają nas kolejne emocje w walce o tron! Może czas już przerwać tę hegemonię? No i w 2012 czeka nas najważniejsza impreza jaką są Igrzyska Olimpijskie. Tam jedziemy jako jedni z faworytów i wszyscy liczymy na medal.
Pozdrawiam i do następnego!

4 komentarze:

 1. Fajne podsumowanie , zapraszam do sb , myslę , że mnie wspomożesz , bo jestem nowa ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, jaka była afera, jak Jastrzębie awansowała, a Skra nie i jaka była afera, że Jastrzębie niesprawiedliwie itp. ALE ŁADNIE GRALI NA F4 i byłam z nich dumna, szkoda, że nie udało się nic tam ugrać, ale już tegoroczne wicemistrzostwo świata smakuje równie dobrze. W lidze nie za dobrze im szło, ale teraz będzie lepiej!
  A pod względem reprezentacji, to wszyscy wiemy, że było pięknie i miejmy nadzieję, że pięknie będzie równie w tym roku! : )
  I dużo fajnych transferów, zmocnienie ligi, ten rok był i będzie owocny! JASTRZĘBIE WYGRA WSZYSTKO, takie moje marzenie na 2012 : ) i Kadra też wygra wszystko, marzenie nr2!

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszkowa popieram i fajne marzenia :D oby się spełniły!

  OdpowiedzUsuń
 4. haha, też pamiętam tą aferę :).
  w sumie to mi było szkoda, bo mogliśmy mieć dwie drużyny w F4, ale się nie udało ...
  z Jastrzębia jestem dumna ! :D.
  wspaniały rok naszego klubu :). no może poza Plusligą, ale teraz na pewno będzie lepiej :).
  co do reprezentacji to było cudownie i mam nadzieję, że historia lubi się powtarzać ;).
  pozdrawiam i zapraszam do mnie :).

  OdpowiedzUsuń