All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

1 wrz 2012

PlusLiga Kobiet zamienia się w ORLEN Ligę

6 października rozpoczną się zmagania w nowym sezonie ORLEN Ligi i PlusLigi. ORLEN Liga to nowa nazwa rozgrywek ekstraklasy kobiet. Ekstraklasa mężczyzn, tak jak przez ostatnie pięć lat, rozgrywana będzie pod nazwą PlusLiga. Zarówno ORLEN, jak i Plus, będą tytularnymi sponsorami rozgrywek ligowych przez najbliższe cztery sezony.

 Zmiany te są efektem porozumienia zawartego w maju br. przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Polkomtel - operatora sieci Plus, PKN ORLEN oraz Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej. ORLEN Liga i PlusLiga to przedsięwzięcia, których celem jest wzrost poziomu polskiej siatkówki ligowej. 

 Zdaniem Mirosława Przedpełskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Siatkówka ligowa rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Jestem przekonany, że współpraca dwóch tak poważnych sponsorów może być tylko przyczynkiem do dalszego rozwoju, zarówno sportowego, jak i organizacyjno – marketingowego. Dziękuję sponsorom za podjęcie tak dobrej dla Polskiej Siatkówki decyzji.

Od dziś ORLEN będzie towarzyszył siatkarkom podczas rozgrywek ligowych co jest o tyle znamienne, że to właśnie dobre wyniki aktywności sponsoringowej podczas Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009 zachęciły nas do  sukcesywnego rozszerzania zakresu współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Jej efektem jest dziś zarówno nasze wsparcie dla znakomitej reprezentacji Polski w tej dyscyplinie jak i patronat tytularny nad rozgrywkami ligowymi kobiet. Jesteśmy także sponsorem pary "plażowej" Fijałek - Prudel, która po dobrych występach na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie udanie startowało podczas tegorocznego znakomicie obsadzonego turnieju Mazury ORLEN Grand Slam. Wierzę, że nasze wsparcie doda skrzydeł polskim siatkarkom, a rozgrywki ligowe będą niezwykle atrakcyjne i dostarczą wspaniałych emocji wszystkim kibicom  – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN 

Wzrost poziomu rozgrywek krajowych z pewnością jest czynnikiem sprzyjającym sukcesom na arenach międzynarodowych. Ten efekt można zaobserwować analizując rozwój siatkarskich rozgrywek ligowych od roku 2003 kiedy ich partnerem został operator sieci Plus. Transfery zawodników i zawodniczek najwyższej światowej klasy, systematyczny wzrost liczby kibiców na trybunach i przed telewizorami a przede wszystkim coraz lepsze wyniki w rozgrywkach pucharowych to tylko wybrane przykłady udowadniające tę tezę. Jestem przekonany, że w najbliższych latach to wszystko przełoży się na kolejne sukcesy Polskiej Siatkówki – powiedział Maciej Bogusz, Sport Sponsoring Manager Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus. 

 Nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A., która od 2000 r. organizuje rozgrywki ligi męskiej a od 2005 ligi żeńskiej. 

Pozyskanie nowego partnera jest impulsem do rozwoju siatkówki klubowej w Polsce. PKN ORLEN obejmuje sponsoring tytularny nad bardzo ważnym dla polskiej siatkówki klubowej obszarem czyli nad współzawodnictwem w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet od sezonu 2012/2013 do sezonu 2015/2016. Nowa jakość pod marką ORLEN Liga to nowe działania marketingowe, to nowy branding, nowe spojrzenie na zarządzenie ekstraklasą. Prezesi klubów ORLEN Ligi i PlusLigi wierzą, że dzięki współdziałaniu obu lig rozwój siatkówki w Polsce będzie jeszcze bardziej dynamiczny – powiedział Prezes Zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko.

inf. plusliga.pl

7 komentarzy:

 1. Orlen Liga? Powiem szczerze, że ta nazwa mnie zdziwiła. nie wiem, jak dla mnie to trochę dziwnie brzmi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ORLEN LIGA? O jeny... hehehe, pozdrawiam no. to dziwneMAX jest. nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam Twoje maksiki :D hehe
   Nazwa odbiega od ideału, no ale jaki sponsor taka nazwa :P hehe Orlen...

   Usuń
 3. Czy Orlen Liga czy PlusLiga .. to znaczenia nie ma ! Ważne by poziom obu rozgrywek stał na dobrym poziomie, a wtedy nazwa jest bez znaczenia.

  Przyznam, że polska liga stoi na wysokim poziomie i mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej :) Chociaż .. liga męska na troszkę wyższym poziomie niż żeńska.

  Pozdrawiam :) !

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby ze zmieną nazwy zmienił się poziom ligi na lepszy. Jak będzie nazywała się liga to nie ma znaczenia. Cieszy natomiast fakt, iż więcej podmiotów pragnie inwestować pieniądze w siatkówkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Orlen Liga... Da się przyzwyczaić, choć pewnie ja będę sie jeszcze na początku mylić ;P
  Ale nazwa, nazwą, ważne żeby poziom ligi cały czas rósł, szczególnie jeśli chodzi o żeńską siatkówkę, bo ta męska i tak jest już na wysokim poziomie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Orlen Liga. Nie myslałam że tak szybko się przestawię. Chociaż nadal mi się trochę myli ;p

  OdpowiedzUsuń