All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

29 lip 2012

wybrańcy Anastasiego

Może ktoś jeszcze pamięta o moim projekcie "Zabawa w Anastasiego", gdzie zostali przedstawieni zawodnicy, którzy mogli znaleźć się w kadrze na Igrzyska Olimpijskie. Sami podawaliście swoje typy. Teraz czas na zakończenie i podsumowanie tego projektu. Dzisiaj nasza reprezentacja rozpocznie swoje zmagania olimpijskie meczem z Włochami. Wydaje się, że pierwsza szóstka już dawno nam się wykrystalizowała. Jednak nie można zapomnieć o tych, którzy stoją w kwadracie dla rezerwowych, bo już nie raz pokazywali, że wcale nie są gorsi od podstawowych graczy i kiedy trzeba, potrafią wziąć sprawy w swoje ręce. Każdy z trenerów światowych podkreśla, że Polska ma najrówniejszy skład i to jest jej największym atutem. Zobaczymy po igrzyskach, czy było to prawdą. Polacy otwarcie mówią, że są jednymi z faworytów i chcą zdobyć medal w Londynie. My, kibice, wierzymy, że ten medal będzie z najcenniejszego kruszcu. Do Londynu nasz trener mógł zabrać tylko dwunastu zawodników. Niektórzy trenerzy zrezygnowali z dwóch atakujących na rzecz dwóch libero. W naszej drużynie, w razie kontuzji Ignaczaka (tfuuu), na libero zagra któryś z przyjmujących. Oto wybrańcy Anastasiego:

rozgrywający
Łukasz Żygadło- nasz pierwszy rozgrywający. Miejmy nadzieję, że pogubi blok przeciwników i poprowadzi nasz zespół aż do finału.
Paweł Zagumny- jak to możliwe, że siatkarz-instytuacja nie jest w podstawowej szóstce? Anastasi postawił na Żygadło, a Guma ma być człowiekiem do zadań specjalnych. Może jest przygotowywany na mecze o największą stawkę? Jak myślicie, zobaczymy podczas igrzysk Pawła na boisku?
środkowi
Marcin Możdżonek- nasz kapitan oraz najlepszy blokujący Ligi Światowej jest pewniakiem szóstkowym w kadrze Anastasiego. Liczymy na wiele udanych ataków i jeszcze więcej punktowych bloków.
Piotr Nowakowski- Cichy Pit już został okrzyknięty jednym z najlepszych środkowych na świecie. Na każdym kolejnym turnieju potwierdza te słowa. Atakuje na pułapie nieosiągalnym dla innych i posiada trudną taktyczną zagrywkę. Razem z Możdżonkiem stanowią barierę nie do przejścia.
Grzegorz Kosok- zmniennik. Pokazał się z bardzo dobrej strony w finale Ligi Światowej, kiedy musiał zastąpić kontuzjowanego kapitana. Szybki, dobrze blokujący i posiadający trudną zagrywkę. Wcale nie gorszy od dwóch wyżej wymienionych zawodników, Kosa każdym swoim wejściem na boisko wnosi wiele pozytywnej energii (jak chociażby w meczu pierwszego weekendu Ligi Światowej z Kanadą, kiedy zastąpił Nowakowskiego).
przyjmujący
Bartosz Kurek- lider naszej drużyny. Nikt sobie nie potrafi wyobrazić naszej reprezentacji bez niego. MVP Ligi Światowej i Memoriału Wagnera. Kto wie, może zostanie też MVP igrzysk?
Michał Winiarski- nasz drugi podstawowy przyjmujący, jeden z najlepszych na świecie. Świetnie uzupełni się z Kurkiem. Mistrz obijania bloku.
Michał Kubiak- waleczny Dzik, wulkan energii, której pewnie będziemy podczas turnieju olimpijskiego bardzo potrzebować. Wspaniały zmniennik z dobrym przyjęciem i atomową zagrywką.
Michał Ruciak- gość od zadań specjalnych, joker w kadrze Anastasiego. Ile to razy Rucy wchodził w bardzo ważnym momencie seta i posyłał asy serwisowe? Kto by to zliczył. Człowiek wiecznie w formie. To pewnie on byłby zastępcą Igły w razie kontuzji.
atakujący
Zbigniew Bartman- po zmianie pozycji stał się filarem zespołu. Charyzmatyczny atakujący swoimi mocnymi atakami doprowadził nas do złota Ligi Światowej i miejmy nadzieję, że doprowadzi nas również do złota olimpijskiego.
Jakub Jarosz- drugi atakujący, który po wejściu na boisko dodaje zawsze to "coś". Świetnie się uzupełnia z Bartmanem na tej pozycji i najwyraźniej nie ma za złe trenerowi, który nie postawił na niego pomimo świetnego sezonu we Włoszech.
libero
Krzysztof Ignaczak- Igła pojechał do Londynu jako jedyny libero w naszej drużynie. Nie ma się co dziwić takiej decyzji Anastasiemu, skoro Ignaczak im starszy tym lepszy i udowadnia to na każdej kolejnej imprezie zdobywając indywidualne wyróżnienia.

Brakuje Wam kogoś w tym składzie? Dzisiaj o godz. 21:00 zaczynamy :) W GÓRĘ SERCA, POLSKA WYGRA MECZ!
źródło: www.s-w-o.pl

7 komentarzy:

 1. Ruceek - powinien dostać szansę na Memoriale, zagrać choćby 1 seta nawet całego .. Wygrywamy dzisiaj ! Koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi brakuje Plińskiego. Jeśli Anastasi powiedział, że nie chce w kadrze starych wyjadaczy, to co w niej robią Igła czy Zagumny? ;) Pliński mistrz! :D :D A dzisiaj wygramy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się ;)
   Brakuje mi kilku osób, a tak naprawdę to zmieniłabym prawie całą podstawową szóstkę, ale... Nie czas o tym teraz pisać :) Najważniejsze są tera igrzyska. Trzymam mocno kciuki za naszych chłopaków :)

   Usuń
 3. Dokładnie! Rucek powinien więcej grać. Fakt, to jest "koleś od czarnej roboty", ale chciałabym go zobaczyć również w polu, a nie tylko na zagrywce ;)

  Co do Plińskiego to gdyby ten siatkarz nie zrezygnował z reprezentacji nadal by w niej był. To jego błąd. Poza tym na pozycji środkowego są inni, można nawet rzec, że lepsi od niego, więc luuuz. A co do wieku to jemu chodziło raczej o Wlazłego i Plińskiego, którzy sami zrezygnowali z kadry :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Też jestem za tym, żeby Ruciak więcej grał. Wiadomo, to jest nasz as, ale Andrea powinien wpuścić go chociaż na całego seta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. myślę, że zobaczymy i Dzika i Rucka na boisku podczas meczów z Wielką Brytanią i Australią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to jak oglądam to mam taki mętlik bo boiska mi brakuje, że tak powiem... chciałabym zobaczyć ich wszystkich najlepiej w "6"... ale niestety tak się nie da... u nas nie da się wybrać najlepszych zawodników, wszyscy są świetni i weź tu bądź modry i wybierz tych do podstawowego... Genialny skład jest teraz i genialna atmosfera i czasem sądzę, że gdyby byli ci zawodnicy ze "starej" kadry to mogłoby się to popsuć...

  OdpowiedzUsuń