All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

13 maj 2012

godzina zero

Podekscytowani? Ja bardzo! W piątek odbył się pierwszy mecz zwiastujący najlepszy okres w dziejach polskiej siatkówki. Polacy rozegrali sparing z Australią. Czy tylko ja chciałam, żeby trwał on 5 setów? Wiem, jestem okrutna, chłopaki powinni wypoczywać, bo czeka ich za tydzień Liga Światowa. Mecz nie stał może na wysokim poziomie, ale jak widać można wygrywać nawet wtedy, kiedy nic na to nie wskazuje i nie ma się na nic siły. Patrzę z optymizmem na najbliższe tygodnie. Mamy szansę wyjść z grupy z pierwszego miejsca, zapewnić sobię grę w Final Six w Sofii. W końcu kiedyś musimy wygrać z Brazylią. Jak nie teraz, to kiedy? Tym bardziej, że do Kanady nie pojadą Giba i Murillo. Czy po raz pierwszy od 10 lat uda nam się wygrać z Canarinhos w meczu o punkty? Trzymajmy kciuki. Zacznie się wstawanie o 3 w nocy, czujecie to?
A później już tylko Olimpiada... Obecnie wszędzie są rozgrywane turnieje kwalifikacyjne. W Ameryce Północnej już awans do Londynu wywalczyli Amerykanie w składzie z Russelem Holmesem i Paulem Lotmanem. Co dziwne w finale zmierzyli się z Kanadą! Gdzie w tym wszystkim była Kuba? Co się dzieje w tym kraju, to przechodzi ludzkie pojęcie... W turnieju europejskim w finale zmierzą się drużyny Italii i Niemiec. Łasko vs. Grozer. Me gusta. Włosi mogliby wygrać, bo wtedy Michał miałby czas na odpoczynek, bo widać, że znów jest najbardziej eksploatowanym zawodnikiem na boisku i bark mu doskwiera. Z drugiej strony jak oglądałam wczoraj mecz półfinałowy Bułgaria-Niemcy i Grozer już nie miał siły stać na nogach, to szkoda mi się zrobiło niesamowicie. Ten turniej jest strasznie niesprawiedliwy. Tylko jedna drużyna awansuje do Londynu. Wasze typy? 

Przypominam:
19.05 godz. 2:00 Polska-Brazylia
ZACZYNAMY!

PS. Polscy lekarze to "wybitni specjaliści"- jakby to powiedział Zibi. Czy ktoś może mi powiedzieć, co jest nie tak z moim kolanem?!


4 komentarze:

 1. Oczywiście, że jestem podekscytowana i czuję tą atmosferę reprezentacyjną. Chłopcy na pewno będą się starali. Dla nich liczą się tylko najwyższe cele.
  Właśnie!!! Trzeba pokonać Brazylię. Teraz jest dobra okazja. Wystarczy ją tylko dobrze wykorzystać... jednak na pewno będzie ciężko, bo to pierwszy turniej LŚ. Trzymam za nich kciuki!!!

  Stawiam na Włochów. Raz, że Łasko, a dwa... taki turniej bez Włochów? Hello! hehe

  Myślę, że w kolenie coś skrzypi. Trzeba naoliwić :) Pozdro ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj już się niecierpliwię na sobotę i godz. 02:00 ;D Miejmy nadzieję, że chłopacy zagrają tak jak umieją i dokończą mecz z Brazylią z PŚ i skończą go wygraną ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podekscytowana! :D Chcę już mecz i trzymam bardzo, bardzo mocno kciuki za naszych i wierzę, że uda się nam wygrać mecze z Brazylią, a presja Canarinhos w tym meczu gdzieś się ulotni.
  No i te meczyki w nocy to fajna sprawa. Mają swój wyjątkowy klimacik, takie lubię chyba najbardziej.

  "Co się dzieje z Kubą?" To dobre pytanie. Przecież ten zespół mógłby wygrać wszystko, gdyby tylko władze wyspy na to pozwoliły, hm.

  +I nie zgodzę się co do Miszela. Owszem, odpoczynek się przyda, ale według mnie Drago rozkłada w miarę równo piłki- Miszel, Ivan, Cristian/Savani/Papi : )

  OdpowiedzUsuń
 4. "wybitni specjaliści" - dobre, dobre.

  czekamy na mecze :D
  and dreamed of friday ;))

  OdpowiedzUsuń