All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

10 kwi 2012

Zabawa w Anastasiego part 4 - PRZYJMUJĄCY


Zapraszam do zakładki na górze -> Zabawa w Anastasiego
Czekam na wasze typy i opinie :)


Zadaniem przyjmującego jest odbieranie piłki po zagrywce i gra obronna połączona z atakiem. Przyjmujący wykonuje atak z lewej strony albo "ze środka z drugiej linii", czyli z 6 strefy. Jego miejscem jest strefa nr 4. W jednym przypadku, gdy zagrywkę wykonuje przeciwnik, jest ustawiony w 2 strefie. Grając w drugiej linii zmienia się pozycjami z zawodnikiem, który w danej chwili gra w 6 strefie. Gra na przyjęciu jest bardzo trudna. Zawodnik charakteryzuje się dobrym przyjęciem oraz grą w obronie. Przyjmującego odróżnia od libero to, że może atakować. Przyjmujący ma najwięcej pracy na boisku. Oczywiście może blokować i zagrywać. Zagrywkę najczęściej ma mocną z wyskoku. Przyjmujący ma odciążyć atakującego w zdobywaniu punktów. Stosowane są różne kombinacje przyjmującego z rozgrywającym. Oprócz typowego ataku z lewego skrzydła bardzo popularny jest pipe. Wykonany na dużej szybkości jest bardzo efektowną formą ataku. Anastasi na LŚ powołał 7 przyjmujących.

Bartosz Kurek
Pewniak w naszej reprezentacji. Nikt chyba sobie nie wyobraża Polaków na Igrzyskach bez Bartka w składzie? Ma troche problemy z przyjęciem, ale za to nadrabia atakiem. W sumie zagrywkę też by mógł ustabilizować.. Jest młody, wszystko przed nim. Ma wielkie predyspozycje, ażeby stać się najlepszym siatkarzem na świecie.

Michał Winiarski
Dopiero kiedy wrócił do kadry na Puchar Świata, uświadomiłam sobie, jakie to szczęście mieć Michała w zespole. Głupia jestem, ale w końcu dotarło do mnie, jakim niesamowitym siatkarzem jest. Gra w przeszłości we Włoszech, w Trento do czegoś zobowiązuje. Najlepszy przyjmujący ever. Para prosto z Bełchatowa będzie podporą naszej reprezentacji, czyż nie? 

Michał Kubiak
Wola walki, dobra technika, poświęcenie. Z tym się Misiek kojarzy. Oby jak najwięcej takich dobrych meczy w wykonaniu Michała jak na ME czy spotkania z Serbią w Pucharze Świata. Razem z ZB9 i Igłą tworzą charakter tej reprezentacji. Brakuje tylko stabilizacji formy. Ale bądźmy cierpliwi. Michał potrzebuje dobrze rozegranej piłki, szybkiej, wtedy jest nie do zatrzymania. I ta jego zagrywka...

Michał Ruciak
Najrówniej grający zawodnik na przestrzeni ostatnich 2 lat. Bardzo dobry przyjmujący, któremu w ataku nie pomaga tylko wzrost. W reprezentacji ma ciężko, w końcu rywalizacja  z Kurkiem i Winiarskim do łatwych spraw nie należy. Za to w klubie jest najjaśniejszą postacią. Zawsze daje z siebie wszystko. Nawet jak w kadrze wchodzi na zmianę wnosi TO COŚ. 

Mateusz Mika
Mika w reprezentacji, mimo młodego wieku, nie jest amatorem. Co prawda, nie grał zbyt dużo. Ale jak grał, to z pewnością dawał z siebie 100%. Jest wysoki, tylko trzeba te jego dobre cechy spożytkować odpowiednio. Ma problemy z przyjęciem.

Wojciech Żaliński
Nowość w kadrze. Świeżość też. Bardzo pozytywny sezon tego zawodnika. Widać, że dojrzał, stał się odpowiedzialny za wynik, za zespół. Zobaczymy, czy da sobię radę wśród tak uznanych już graczy. 

Wojciech Ferens
Bardzo, ale to bardzo się cieszę z tego powołania. Młody, perspektywiczny, utalentowany zawodnik. Dobre przyjęcie, mocny atak. Wszystko to jeszcze dopracować, a Feru ma szansę na zostanie jednym z najlepszych zawodników na tej pozycji. 

Naprawdę darzę wielkim szacunkiem wszystkich wielkich przyjmujących, bo to jedna z najtrudniejszych pozycji, ale też najlepsza :)
Mam wielkiego lenia, żeby napisać tą notkę potrzebowałam conajmniej 5h.. Teraz w końcu coś, co kibice lubią najbardziej, a mianowicie mecze! HEJ JASTRZĘBIE!


Czy tylko ja się zakochałam w tej piosence?! Piękna...

I jeszcze troszkę zdjęć z benefisu, miło się do tych wydarzeń wraca. :)8 komentarzy:

 1. Tez kocham ta piosenkę ; ** Według mnie pewniakiem jest Kurek i może Kubi ? No nie wiem, ale warto postawić na młodych Mikę czy Żalińskiego , bo sa doskonałymi graczami . ; )
  Trudna sprawa według mnie . ; o Pozdraiwam ! ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie wiem, naprawdę. Chyba jednak Kurek, bo w końcu jest moim pupilem :) Ale Kubiaczek i Winiar też są w porządku. Sama nie wiem, trudna decyzja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 2 Miski na przyjęciu- me gusta

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest w czym wybierać :) Każdy z nich ma szanse. Na pewno w kadrze będzie Kurek, Winiar i Kubi. Tak mi się wydaje... Myślę, że młodzi dostali powołanie bardziej dla "wprowadzenia" w reprezentacyjny świat, tak na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę. BTW moim zdaniem AA zabierze tę kadrę, która wywalczyła sobie bilecik do Londynu. Nie będzie zmieniał :)

   Usuń
 5. Mamy bogactwo na przyjęciu ;d.
  Kurek, Winiar i El Dzik -> trójca nie do ruszenia ;d.
  no i Ruciak tez, bo to jest człowiek całe życie w formie ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Całe życie w formie"- dokładnie :) lepiej nie da się tego ująć ;D

   Usuń
 6. myślę, że czwórka przyjmujących się już wykształciła i oni pojadą na olimpiadę ;-)
  nowa notka na GUILLAUME-SAMICA.blog.onet.pl, w której krótkie podsumowanie półfinałów :)

  OdpowiedzUsuń