All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

14 lis 2011

tak na dobry początek

Czym ten sport mnie zachwycił? Piłka od zawsze była, jest i będzie kolorowa. W sumie dzieci nie zwracają uwagi na jakieś głębsze rzeczy, zmysł wzroku wystarczy, żeby coś się spodobało. Tak było ze mną. Wszystko przez tą piłkę! Bez piłki nie byłoby gry, to chyba oczywiste.
"Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym" i jak tu się nie zgodzić? To nie jest sport kontaktowy, kontuzję można sobie "załatwić" samemu. Ogólnie urazy zdarzają się nie tak często. Wybite palce, skręcone kostki czy problemy z kolanami lub kręgosłupem to przecież norma. Ale tak na poważnie. Siatkówka to gra błędów, ten kto umie mniej lub słabiej coś wykona, ten przegrywa. Dlatego technika jest niesamowicie ważna. Teraz najważniejsze są warunki fizyczne, skoczność, siła. Reszta jest na dalszym planie. Zawsze mnie fascynowała ta umiejętność posyłania piłki w określone miejsce. Władza nad nią! Siatkówka to przede wszystkim sport dynamiczny. W piłce nożnej  22 facetów ugania się za jedną piłką i w ciągu półtorej godziny trafią może do bramki 2 razy. W siatkówce jest zagrywka, przyjęcie, rozegranie, atak i ... Zawsze na końcu jest punkt, nie zawsze dla jednej drużyny, ale jest. To zdobywanie punktów jest najfajniejszą i najbardziej cieszącą rzeczą w tym sporcie. Gramy do 25 w secie, ewentualnie na przewagi. W siatkówce nigdy nie ma remisu, gra się do 3 wygranych setów. Zawsze są zwycięzcy i ci przegrani. Ale to jest właśnie piękne w tym sporcie.
Nawet jak się gra amatorsko to można kochać ten sport bezgranicznie. Pozdrawiam tych, którzy się "wkręcili" i nie odpuszczają :)
Do następnego!

2 komentarze:

  1. Nie gadaj tam. Skrze też kibicujesz :) Gdyby nie ja, nie miałabyś autografu Winiara ;p he he . ; ** Suuper notka :) Nie mogę się doczekać następnej :) Dobry pomysł z bloogiem Zibiego w znajomych ;d

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej! Dobry początek. Czekam na więcej :) Powodzenia i nie zapominajmy, że siatkówka jest najlepsza! :D

    OdpowiedzUsuń