All Rights Reserved. "Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione! Zdjęcia nie mogą być pobierane nawet dla celów osobistych i niekomercyjnych. Nie mogą być kopiowane, adaptowane, ani w żaden inny sposób poddawane działaniom zastrzeżonym dla właścicieli bez ich uprzedniej zgody. Wszelkie takie incydenty niezwłocznie zgłaszane będą organom ścigania, a także na drodze postępowania cywilnego autorzy zdjęć mogą dochodzić zadośćuczynienia!

3 paź 2013

Kto i gdzie w ORLEN Lidze?Witam po dłuższej przerwie. Jak zwykle przed rozpoczęciem sezonu mam podsumowanie transferów klubów z ORLEN Ligi. Cel jest jeden - obalić mistrza. Być może nie będzie to takie trudne, jak się wydaje. Zachęcam do zapoznania się z zestawieniem. Polecam też to: KLIK!

Bardzo ciekawe transfery wykonały zespoły z Wrocławia i Polic. Beniaminek od razu chce znaleźć się wysoko w tabeli w nowym sezonie. Chwała mu za to, tylko niech to nie będzie kosztem zawodniczek. Mam na myśli sytuację Atomu Trefla Sopot z dwóch pierwszych sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kłopoty finansowe, niewypłacalność, dymisje, rezygnacja z gry siatkarek... Oby takie problemy ominęły Chemik. Może skład to jeszcze nie wszystko do osiągnięcia sukcesu, ale na pewno lepsze zawodniczki podnoszą poziom drużyny. W ORLEN Lidze nie ma sytuacji z PlusLigi, gdzie liga została zamknięta. Ostatni zespół spada, a do rozgrywek włącza się najlepszy z I ligi. Nieszczęście nie ominęło AZS-u Białystok, który już w trakcie sezonu miał problemy wewnętrzne. Za niego do ORLEN Ligi wszedł Chemik Police, który bardzo dobrze radził sobie w I lidze. Już w poprzednim sezonie było głośno o tym klubie, ponieważ pomimo gry na zapleczu ORLEN Ligi zdołał ściągnąć do siebie ciekawe osobistości z najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz tworzy się tam zespół, dzięki hojnemu sponsorowi, który faktycznie już w pierwszym roku gry w ORLEN Lidze może powalczyć poważnie o medale.

TRANSFERY I SKŁADY ORLEN LIGI 2013/2014

ATOM Trefl Sopot
Sopociankom udało się obronić tytuł mistrzyń Polski po bardzo ciekawych finałach z dąbrowiankami. ATOM pokazał, że mimo braku wielkich gwiazd w zespole, można osiągnąć sukces. Prawdą też jest, że wystarczyła im tylko jedna atomowa gwiazda, a mianowicie Rachel Rourke, która kończyła co drugi atak i została najlepszą punktującą w historii naszej ligi. Trzeba otwarcie powiedzieć, że bez niej "Atomówkom" będzie bardzo ciężko ponownie obronić tytuł. Klub postanowił zmienić oblicze zespołu. Przyszedł ciekawy trener, który osiągnął wiele w lidze niemieckiej. Oprócz niego zza granicy do Sopotu zjechały Amerykanka Kim Hill (swoją drogą, świetnie pokazała się w Grand Prix), Briżitka Molnar - znana ze świetnego przyjęcia Serbka, z Dąbrowy Górniczej przyszła Belgijka Charlotte Leys oraz Holenderka Judith Pietersen - największy znak zapytania. Całość uzupełniła polska środkowa Zuza Efimienko. Na papierze Atom ma skład bardzo ciekawy, ale nie oszukujmy się - nie są to nazwiska z najwyższej światowej półki. Jednak to forma zweryfikuje wszystko. W poprzednim sezonie nikt się nie spodziewał, że Rachel i spółka zdołają obronić tytuł, to może teraz też nie warto skazywać "Atomówek" na porażkę.

Odeszli: trener Jerzy Matlak, trener Adam Grabowski (Beef Master Budowlani Łódź), Rachel Rourke (Rabita Baku), Dorota Wilk (BKS Auprof Bielsko-Biała), Anita Kwiatkowska (Beef Master Budowlani Łódź), Dorota Pykosz (?), Sylwia Wojcieska (MKS Muszynianka Muszyna), Erika Coimbra (Brasilia), Noris Cabrera (Beef Master Budowlani Łódź)

Przyszli: trener Teun Buijs (Holandia, Schweriner SC), Zuzanna Efimienko (Volley Conegliano), Natalia Gajewska (KS Murowana Goślina), Judith Pietersen (Holandia, Dresdner SC), Charlotte Leys (Belgia, TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Kimberly Hill (USA, Pepperdine University), Briżitka Molnar (Serbia, Galatasaray Stambuł).

Skład Atomu Trefla Sopot na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Izabela Bełcik, Natalia Gajewska
środkowe: Julia Shelukhina, Justyna Łukasik, Zuzanna Efimienko
przyjmujące: Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Briżitka Molnar, Kimberly Hill
atakujące: Judith Pietersen, Anna Podolec
libero: Mariola Zenik, Magdalena Kuziak

trener: Teun Buijs

TAURON MKS Dąbrowa Górnicza
Przed sezonem wywalczyły Superpuchar Polski, następnie obroniły Puchar Polski, ale złotego medalu ORLEN Ligi nie dodały do swojej kolekcji. Dąbrowianki miały wiele szans na zakończenie rywalizacji finałowej z ATOMem Trefl Sopot, jednak ich nie wykorzystały. Zjadła je presja? Być może. Miały bardzo dobry zespół, zgrany i wydawało się, że skoro przeszły przez fazę play-off jak burza, nie powinny mieć dużego problemu z sopociankami. Tak było w dwóch pierwszych spotkaniach, ale gdy rywalizacja przeniosła się do Sopotu - dąbrowianki straciły pewność siebie i zaprzepaściły swój wielki sukces. Mimo tego, ich sezon był udany. Jak będzie w kolejnym? Zarząd zapowiada walkę o najwyższe cele. W takim razie dziwi to, że pozbyto się bardzo dobrej rozgrywającej Dirickx oraz kilku innych podstawowych zawodniczek. Do Dąbrowy zjechały dwie latynoski, o których niewiele było słychać wcześniej oraz przyszły bardzo dobre dwie środkowe - Rachael Adams i Eleonora Dziękiewicz. To już nie będzie ta sama Dąbrowa Górnicza co przez ostatnie dwa lata. Skoro tamten skład nie potrafił zdobyć mistrzostwa Polski, zarząd zdecydował się na duże zmiany. Zobaczymy co dobrego one przyniosą.

Odeszły: Frauke Dirickx, Joanna Kaczor (obie Impel Wrocław), Maja Tokarska (Igor Gorgonzola Novara), Charlotte Leys (ATOM Trefl Sopot), Natalia Nuszel, Magdalena Śliwa (obie Beef Master Budowlani Łódź), Ivana Plchotova (MKS Muszynianka Muszyna), Milena Stacchiotti (PLKS Pszczyna).

Przyszły: Rachael Adams (USA, KS Pałac Bydgoszcz), Marina Katić (Chorwacja, bez klubu), Eleonora Dziękiewicz, Anna Kaczmar (obie MKS Muszynianka Muszyna), Katarzyna Urban (AZS UE Kraków), Natalia Guadalupe Brussa (Argentyna, Volley Modena), Welissa Sassa Goonzaga (Brazylia, SESI Sao Paulo).

Skład TAURONU MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Marina Katić, Anna Kaczmar
środkowe: Aleksandra Liniarska, Rachel Adams, Eleonora Dziękiewicz
przyjmujące: Joanna Staniucha-Szczurek, Elżbieta Skowrońska, Katarzyna Urban, Welissa Sassa
atakujące: Katarzyna Zaroślińska, Natalia Guadalupe Brussa
libero: Krystyna Strasz

trener: Waldemar Kawka

MKS Muszynianka Fakro Muszyna
"Mineralne" zdobyły w minionym sezonie puchar CEV, ale wszystko na krajowym podwórku przegrały. Najpierw odpadły w Pucharze Polski w półfinale z dąbrowiankami, później w play-offach lepsze od nich okazały się w półfinale sopocianki. Muszynianki musiały zadowolić się tylko brązowym medalem mistrzostw Polski, który wywalczyły bez problemu z Aluprofem BKS Bielsko-Biała. Sezon nie był udany dla zespołu, w którym występowały światowej klasy siatkarki. Większość z nich pożeganała się już z klubem, a to za sprawą problemów ze sponsorami. Pod koniec czerwca wygasła umowa sponsorska z Bankiem BPS i budżet zespołu MKS-u został zmniejszony. Zupełnie przebudowany zespół to na ten moment optymalny skład, jak mówi trener Bogdan Serwiński. Faktycznie, nazwiska nie są z wysokiej półki. Część zawodniczek to dopiero młode i wkraczające na największe parkiety dziewczyny. Wsparte będą o doświadczone koleżanki. Mieszanka jest, ale czy wybuchowa?

Odeszły: Valentina Serena (Iqtisadci Baku), Eleonora Dziękiewicz (TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Sanja Popović (Dynamo Moskwa), Katarzyna Gajgał-Anioł, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza (wszystkie Chemik Police), Helene Rousseaux (Volley Modena), Kinga Kasprzak (Guohua Life Shanghai), Dominika Sieradzan (?).

Przyszły: Magdalena Mazurek, Justyna Sosnowska, Emilia Mucha (wszystkie KS Pałac Bydgoszcz), Ivana Plchotova (TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Magdalena Piątek, Dominika Golec (obie Budowlani Łódź), Natalia Kurnikowska (AZS Białystok), Gabriela Jasińska (Jadar Sport Stężyca), Karolina Różycka (Yeşilyurt Stambuł), Sylwia Wojcieska (ATOM Trefl Sopot)

Skład MKS Muszynianki Fakro Muszyna na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Magdalena Mazurek, Gabriela Jasińska
środkowe: Ivana Plchotova, Justyna Sosnowska, Dominika Golec, Sylwia Wojcieska
przyjmujące: Aleksandra Jagieło, Emilia Mucha, Natalia Kurnikowska, Karolina Różycka
atakujące: Magdalena Piątek
libero: Paulina Maj

trener: Bogdan Serwiński

BKS Aluprof Bielsko-Biała
Dobry początek, słaby koniec - tak można podsumować sezon w wykonaniu bielszczanek. Wydawało się przed sezonem, że w Bielsku-Białej zbudowano zespół taki, który w końcu odniesie sukces. Przez kilka ostatnich lat BKS był zawsze w czołówce, ale nie był to szczyt marzeń zarządu. W minionym sezonie żaden cel nie został osiągnięty. Pierwszy raz od kilkunastu lat bielszczanki nie zakwalifikowały się do najlepszej czwórki Pucharu Polski, gdyż zostały wyeliminowane przez Impel Wrocław. W play-offach przegrały z dąbrowiankami, a o brązowy medal z "Mineralnymi". Po raz kolejny w klubie doszło do rewolucji personalnej. Kilka ogranych zawodniczek uzupełniono młodymi "gniewnymi" z rocznika 90' wzwyż.

Odeszli: trener Wiesław Popik (szuka klubu), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio), Gabriela Wojtowicz (urlop macierzyński), Milada Bergrova (koniec kariery), Agata Sawicka (Chemik Police), Ewelina Sieczka (Impel Wrocław), Elisa Cella (Beziers VB), Joanna Frąckowiak (Riso Scotti Pavia).

Przyszli: trener Mirosław Zawieracz (bez klubu), Karolina Ciaszkiewicz-Lach (powrót z urlopu), Dorota Wilk (ATOM Trefl Sopot), Natalia Strózik (SMS Sosnowiec), Laura Tomsia (AZS Białystok), Aleksandra Trojan (KS Murowana Goślina), Małgorzata Lis (PTPS Piła), Danijela Nikić (Serbia, AO Markopoulo RevOil Ateny).

Skład BKS Aluprofu Bielsko-Biała na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Dorota Wilk, Marta Szymańska
środkowe: Sylwia Pelc, Paulina Stroiwąs, Aleksandra Trojan, Małgorzata Lis, Danijela Nikić
przyjmujące: Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Koleta Łyszkiewicz, Natalia Strózik, Monika Czypiruk-Solarewicz, Heike Beier, Joanna Prokop
atakujące: Helena Horka, Laura Tomsia
libero: Mariola Wojtowicz

trener: Mirosław Zawieracz

Impel Wrocław
Zupełnie inaczej niż w Bielsku-Białej, wyglądał sezon wrocławianek. Bardzo słaby początek, a finisz całkiem niezły. Już w poprzednim sezonie skład Impelu wyglądał solidnie, ale przez wiele czynników nie grał najlepiej. W połowie sezonu odeszła Kim Staelens, która miała być gwiazdą zespołu, ale nie poradziła sobie w tej roli. W jej miejsce sprowadzono Serbkę Maję Ognjenović, która całkowicie zmieniła oblicze gry wrocławskiej drużyny. Impel zagrał w najlepszej czwórce Pucharu Polski oraz zajął dobre 5. miejsce w ORLEN Lidze. Teraz zbroi się na całego przed nowym sezonem. Widać, że w nowym sezonie wrocławianki interesuje tylko medal. Trzeba przyznać, że ich transfery robią wrażenie. Grą pokieruje znana z polskich parkietów Frauke Dirickx, na skrzydłach będzie miała kogo wykorzystać, bo znajdą się tam m.in. Joanna Kaczor czy Maren Brinker. Impel namiesza w tym sezonie sporo, ot co.

Odeszły: Maja Ognjenović (Chemik Police), Vesna Djurisić, Katarzyna Jaszewska, Milena Rosner, Wioletta Szkudlarek (?).

Przyszły: Frauke Dirickx (Belgia, TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Magdalena Gryka (Niemcy/Polska, Dresdner SC), Monika Martałek (PTPS Piła), Agnieszka Kąkolewska (SMS Sosnowiec), Ewelina Sieczka (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Joanna Kaczor (TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Maren Brinker (Niemcy, Yamamay Busto Arsizio).

Skład Impelu Wrocław na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Frauke Dirickx, Magdalena Gryka
środkowe: Makare Wilson, Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska
przyjmujące: Bogumiła Pyziołek, Patrycja Polak, Ewelina Sieczka, Maren Brinker
atakujące: Katarzyna Konieczna, Katarzyna Mroczkowska, Joanna Kaczor
libero: Dorota Medyńska

trener: Tore Aleksandersen

PTPS Piła
Pilanki radziły sobie przyzwoicie w sezonie. Od początku było wiadomo, że będą walczyć o miejsca w środku tabeli i tak też się stało. Zespół złożony z młodych, mało znanych raczej zawodniczek nie mógł sobie poradzić z czołówką polskiej ligi. Pod koniec sezonu z posady zrezygnował trener Zawieracz, w jego miejsce na ostatnie mecze ligowe przyszedł Dariusz Luks, znany z męskiej siatkówki. Pilanki miały również problem z rozgrywającą. Marinę Katić zmieniła ponad czterdziestoletnia Irina Archangielskaja. Z tyloma problemami wewnętrznymi 6. miejsce PTPS-u można uznać za sukces. W nowym sezonie fajerwerków nie będzie. Skład składa się w większości z bardzo młodych zawodniczek. Niewiadomo, czy wystarczy nawet na to, aby utrzymać się w ORLEN Lidze.

Odeszły: trener Mirosław Zawieracz (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Monika Martałek (Impel Wrocław), Małgorzata Lis (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Katarzyna Wysocka, Monika Naczk (obie KS Pałac Bydgoszcz), Marina Katić (TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Lucyna Borek, Tijana Malesević (?).

Przyszli: trener Dariusz Luks (LOTOS Trefl Gdańsk), Marta Kuehn-Jarek (KS Pałac Bydgoszcz), Tricia Mayba (Kanada, University of Manitoba), Klaudia Konieczna, Anna Stencel (obie wychowanki klubu), Agata Babicz (Jedynka Aleksandrów Łódzki), Faimie Rose Kingsley (USA, University of Denver), Veronika Hudima (Francja, PSPS Chemik Police).

Skład PTPS-u Piła na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Irina Archangielskaja, Emilia Kajzer, Klaudia Konieczna
środkowe: Tricia Mayba, Anna Stencel, Faimie Rose Kingsley
przyjmujące: Joanna Kuligowska, Daria Paszek, Agata Babicz, Veronika Hudima
atakujące: Magdalena Wawrzyniak, Natalia Krawulska
libero: Marta Kuehn-Jarek

trener: Dariusz Luks

Beef Master Budowlani Łódź
Nowy sponsor może przyczynić się do lepszego niż w poprzednim sezonie wyniku. Zespół z Łodzi został zbudowany w oparciu o doświadczone i ograne w polskiej lidze zawodniczki. Nie zabrakło również energii zza granicy. Ciekawą postacią jest atakująca o wdzięcznym nazwisku Tabitha Love oraz środkowa Olha Tracz. Na przyjęciu zagra Noris Cabrera, którą niektórzy kojarzą z występami w ATOMie Treflu Sopot. Nie grała zbyt wiele, ale w niekórych pojedynkach pokazała się z bardzo dobrej strony. Budowlani zbudowali zespół, który na pewno powalczy w play-offach, ale z pewnością nie zawojuje ORLEN Ligi. Ten sezon to chyba tylko przymiarki do powrotu do siatkarskiej elity drużyny z Łodzi.

Odeszli: trener Maciej Kosmol (Legionovia Legionowo), Dominika Golec, Magdalena Piątek (obie Muszynianka Fakro Muszyna), Aleksandra Kruk (AEK Ateny), Ewelina Mikołajewska (PWSZ Karpaty Krosno), Marta Wójcik, Paola Ampudia, Courtney Thompson (?).

Przyszli: trener Adam Grabowski, Noris Cabrera, Anita Kwiatkowska (wszyscy ATOM Trefl Sopot),  Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel (obie TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Martyna Grajber (SMS Sosnowiec), Tabitka Love (Kanada, Criollas de Caguas), Olha Tracz (Ukraina, Olympiakos Pireus).

Skład Beef Master Budowlani Łódź na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Magdalena Śliwa, Ewa Cabajewska
środkowe: Olha Tracz, Sylwia Pycia, Aleksandra Sikorska
przyjmujące: Dorota Ściurka, Natalia Nuszel, Martyna Grajber, Noris Cabrera
atakujące: Tabitha Love, Anita Kwiatkowska
libero: Agata Durajczyk

trener: Adam Grabowski

KS Pałac Bydgoszcz
W Bydgoszczy, jak zwykle, stawiają na rozwój i ogrywanie młodych zawodniczek. Dobrze radzi sobie z prowadzeniem młodego zespołu trener Rafał Gąsior. Pomimo 8. miejsca w poprzednim sezonie, nie był to zły rok dla dziewczyn z Pałacu. Zarząd klubu prowadzi zupełnie inną politykę transferową niż reszta zespołów z ORLEN Ligi. W Bydgoszczy 'rodzą się' talenty żeńskiej siatkówki. Za takie przecież można uznać Zuzannę Czyżnielewską, Emilię Muchę, Annę Grejman czy odkrycie poprzedniego sezonu - Amerykankę Rachael Adams.. Ten sezon pewnie nie będzie ofitował w sukcesy Pałacu, ale każdy mecz będzie dodawał nowych umiejętności i doświadczenia młodym zawodniczkom.

Odeszły: Alicja Walczak (Joker Świecie), Magdalena Mazurek. Emilia Mucha, Justyna Sosnowska (wszystkie Muszynianka Fakro Muszyna), Rita Liliom (Yeşilyurt Stambuł), Anna Grejman (Chemik Police), Rachael Adams (TAURON MKS Dąbrowa Górnicza), Ewelina Krzywicka (TKST Budowlani Toruń), Marta Kuehn-Jarek (PTPS Piła), Dominika Schulz, Mayvelis Martinez Adlum, .

Przyszły: Katarzyna Wysocka , Monika Naczk (obie PTPS Piła), Tamara Kaliszuk (Jedynka Aleksandrów Łódzki), Katarzyna Połeć (Eliteski AZS UEK Kraków), Ewelina Janicka, Anna Korabiec (obie SMS Sosnowiec), Agata Karczmarzewska-Pura (Silesia Volley I), Yana Savochkina.

Skład Pałacu Bydgoszcz na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Marta Biedziak, Yana Savochkina
środkowe: Ewelina Janicka, Monika Naczk, Katarzyna Połeć
przyjmujące: Kinga Dybek, Paulina Głaz, Julia Twardowska, Agata Karczmarzewska-Pura
atakujące: Zuzanna Czyżnielewska, Tamara Kaliszuk, Zuzanna Pieczka
libero: Anna Korabiec, Katarzyna Wysocka

trener: Rafał Gąsior

Siódemka SK bank Legionovia Legionowo
Wymiana większej części składu, pozostawienie tylko doświadczonych Kingi Bąk, Magdaleny Saad i Anny Sołodkowicz to plan zarządu Legionovii na nowy sezon ORLEN Ligi. W ubiegłym sezonie drużyna z Legionowa była beniaminkiem i pomimo mało znanych nazwisk w składzie, potrafiła się utrzymać. Teraz zarząd, poczynając od zmiany trenera, chce zbudować na tyle silny zespół, aby powalczył nie tylko o utrzymanie w lidze, ale też o miejsce w środku tabeli. Skład jest bardzo ciekawy. Do ORLEN Ligi powraca Berenika Tomsia (dawniej Okuniewska) na nową pozycję, do tej pory grała na środku, w Legionovii zobaczymy ją w roli atakującej. Do Polski przyjechała również Anna Rybaczewski, córka Mirosława Rybaczewskiego - złotego medalisty olimpijskiego z Montrealu. Do Legionowa przyszły też dwie Serbki. Całość wygląda bardzo przyzwoicie. Jeśli tylko zespół będzie zgrany, to faktycznie może sprawić małą niespodziankę, bo indywidualności już w drużynie są. Teraz tylko trzeba zrobić z nich dobry użytek.

Odeszły: Barbara Bawoł (AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Małgorzata Skorupa (MUKS Sparta Warszawa), Kristina Michajlenko, Ilona Gierak, Iga Chojnacka, Marta Siwka, Gergana Marinowa, Natalja Matiejczik (?).

Przyszli: trener Maciej Kosmol (Budowlani Łódź), Berenika Tomsia (Fenerbahce Stambuł), Aleksandra Wójcik, Karolina Szymańska (obie SMS Sosnowiec), Olga Raonić (Serbia, NIS Spartak Subotica), Tamara Rakić (Serbia, Jenisej Krasnojarsk), Anna Rybaczewski (Polska/Francja, ASPTT Miluza), Lauren Barfield (USA, Asko BuroLeben Linz Steg).

Skład Siódemki Legionovii Legionowo na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Olga Raonić, Kinga Bąk
środkowe: Karolina Szymańska, Katarzyna Jóźwicka, Lauren Barfield
przyjmujące: Tamara Rakić, Aleksandra Wójcik, Anna Sołodkowicz, Anna Rybaczewski
atakujące: Berenika Tomsia, Marta Łukaszewska
libero: Magdalena Saad

trener: Maciej Kosmol

Chemik Police:
Proces budowy silnej drużyny rozpoczął się już w poprzednim sezonie, kiedy Chemik grał w I lidze. Wtedy to ściągnięto dobrego trenera Mariusza Wiktorowcza. Z pewnością on był jednym z magnesów przy zakontraktowaniu znanych siatkarek. Wszystko zaczęło się od mocnego sponsora, czyli Grupy Azoty, Zakładów Chemicznych Police, który postanowił wyłożyć większą kwotę na drużynę. O resztę zadbała prezes klubu - pani Joanna Żurowska. Rok temu dużo zamieszania wprowadził zespół z zachodniopomorskiego sprowadzając do drużyny znane i cenione nazwiska. Lucie Muhlsteinova,Izabela Kowalińska (dawniej Żebrowska), Katarzyna Mróz i Joanna Mirek doprowadziły Chemik do awansu do ORLEN Ligi i pozostały na nowy sezon. Skład został uzupełniony przez najlepsze na swoich pozycjach polskie siatkarki oraz znane nazwiska zza granicy. Z takim składem, brak medalu mistrzostw Polski będzie ogromnym zawodem. Policanki zagrają tylko na dwóch frontach w nadchodzącym sezonie i w obu są stawiane w roli faworyta. Będą miały groźnych rywali w ORLEN Lidze i Pucharze Polski, ale indywidualności i zgranie mogą zaważyć o końcowym wyniku.

Odeszły: Veronika Hudima (PTPS Piła), Agnieszka Rabka, Vesna Jovanović, Kinga Zielińska, Anna Karpicz, Magdalena Soter (AZS KSZO Ostrowiec Św.), Izabela Śliwa (VT Aurubis Hamburg), Katarzyna Bury (Zawisza Sulechów).

Przyszły: Maja Ognjenović (Serbia, Impel Wrocław), Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska (wszystkie MKS Muszynianka Muszyna), Małgorzata Glinka-Mogentale (VakifBank Stambuł), Agata Sawicka (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Anna Grejman (KS Pałac Bydgoszcz), Ana Bjelica (Serbia, Crvena Zvezda Belgrad).

Skład Chemika Police na sezon 2013/2014:

rozgrywające: Maja Ognjenović, Lucie Muhlsteinova
środkowe: Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Bednarek-Kasza, Dominika Sobolska, Katarzyna Mróz
przyjmujące: Anna Werblińska, Anna Grejman, Joanna Mirek, Justyna Raczyńska
atakujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Izabela Kowalińska, Ana Bjelica
libero: Agata Sawicka, Aleksandra Krzos

trener: Mariusz Wiktorowicz

1 komentarz:

  1. Liga z pewnością będzie ciekawsza, przede wszystkim dlatego, że w walce o czołowe lokaty będzie się liczyć coraz więcej ekip. Faworytem wydaje się być Atom i Chemik jak zwykle groźne dąbrowianki, ciekawe co pokażą Muszynianki, na papierze zespół się osłabił w przeciwieństwie np. do ekipy z Wrocławia, który w tym sezonie naprawdę może zamieszać!

    OdpowiedzUsuń